MEXEM GmbH rozpocznie działalność transportową już tego lata

2018-05-14
MEXEM DE

Latem tego roku rozpocznie działalność transportową firma MEXEM GmbH. Siedziba firmy będzie zlokalizowana w miejscowości Friedland, niedaleko miasta Neubrandenburg, na terenie Meklemburgii – Pomorza Przedniego (Mecklenburg-Vorpommern). MEXEM GmbH będzie świadczyć usługi przewozu towarów na terenie Niemiec, a także w całej Unii Europejskiej, na terenie krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii.  

Celem powstania nowej firmy jest poszerzenie zakresu usług świadczonych obecnie przez MEXEM Sp. z o.o. o rynek naszego zachodniego sąsiada, będącego jednocześnie najważniejszym partnerem wymiany handlowej dla Polski. – wyjaśnia Jarosław Molak, Prezes zarządu MEXEM Sp. z o.o.

To pierwszy krok w strategii budowania pozycji MEXEM jako międzynarodowego dostawcy usług transportowych i rozwiązań logistycznych. Przed nami jest obecnie ważny etap tworzenia struktur oraz zdobywania zaufania nowych klientów. Rozpoczynamy budowę marki MEXEM GmbH na mocnych podstawach. Wypracował je zespół doświadczonych specjalistów i managerów współtworzących sukces firmy w Polsce.

Firma MEXEM rozpoczęła działalność transportowo-spedycyjną 30 lat temu, w 1988 roku. W 1997 roku poszerzyła ofertę o usługi magazynowania. Obecnie świadczy kompleksowe usługi z zakresu transportu i logistyki w trzech oddziałach w Pruszkowie (woj. mazowieckie), Kowalewicach (woj. pomorskie) i Suwałkach (woj. podlaskie). Funkcjonuje w zgodzie z nowoczesnymi systemami zarządzania jakością, ochroną środowiska i bezpieczeństwem żywności. Pozytywnie przeszła audyt SQAS Transport Service z zakresu transportu artykułów chemicznych. Posiada certyfikat GMP+ na transport drogowy i magazynowanie pasz zwierzęcych.

05/14/2018